Thrianta verliest van Exakwa
Voorafgaand aan de wedstrijd leek er enige hoop voor Thrianta in de thuiswedstrijd tegen Exakwa uit Lelystad. Thrianta bevond zich in de degradatiezone met slechts 2 punten uit 7 wedstrijden, maar ook Exakwa presteerde matig en had slechts 6 punten verzameld in de 1e klasse. Ondanks de ruime nederlaag eerder in Lelystad hoopten de Hoogeveners op een beter resultaat in eigen huis.
Trainer Rick Duinkerken koos voor een opvallende opstelling. Routinier Wouter Neutel begon, net als vorige week, op de bank als onderdeel van een tactisch plan. In de aanval startten Jonathan Verstegen, Dion Scholing, Merel Bruinsma en Tiffany ten Hoeve. De verdediging bestond uit Maarten Stam, Jari Kramer, Desiree van der Hoop en Amber Leffers.
De wedstrijd begon echter slecht voor Thrianta. Al snel stond de ploeg op achterstand, al bleef het aanvankelijk redelijk meescoren. Na tien minuten speelde Exakwa scherper en begon de ploeg uit Lelystad langzaam uit te lopen. Na een kwartier greep Duinkerken al in: Dion Scholing werd gewisseld voor Wouter Neutel. Dit zorgde echter niet meteen voor verbetering; het aanvalsvak moest na de wissel weer op elkaar ingespeeld raken, wat leidde tot slordig balverlies en gemiste kansen. Exakwa bleef rustig en effectief spelen en breidde de voorsprong uit tot acht doelpunten. Dion Scholing keerde later terug, ditmaal in het andere vak, waar hij Jari Kramer verving, die goed speelde. Vlak voor rust wist Thrianta met vier treffers op rij de achterstand enigszins te verkleinen.
Met een ruststand van 9-13 begon Thrianta aan de tweede helft. De ploeg wist dat het belangrijk was om snel te scoren om aansluiting te vinden bij Exakwa. Helaas gebeurde het tegenovergestelde: door slordig spel leverde Thrianta de ene na de andere bal in, waarvan Exakwa, met haar scherp schietende dames, optimaal profiteerde. De achterstand liep op tot 10-18. Ondanks de achterstand bleef Thrianta vechten en wist de ploeg regelmatig ballen te onderscheppen, wat af en toe voor oplevingen zorgde.
Halverwege de tweede helft kwamen junioren Lenthe en Dani binnen de lijnen. Zij speelden prima mee in het vlaggenschip van Thrianta, maar konden niet voorkomen dat Exakwa steeds weer toesloeg wanneer Thrianta dichterbij kwam. De bezoekers behielden hun voorsprong en sloten de wedstrijd af met een 22-28 overwinning.
Helaas kon Thrianta deze kans op punten niet benutten. De komende weken wacht de ploeg een aantal zware wedstrijden, te beginnen met een ontmoeting tegen de nieuwe koploper van de poule, KV Heerenveen. Het wordt een uitdaging voor de Hoogeveners om in deze wedstrijden punten te pakken.